Perşembe , Mayıs 23 2019
Başlangıç / SEO / SEO Temelleri: İçerik Pazarlaması Nedir?
İçerik Pazarlaması Nedir

SEO Temelleri: İçerik Pazarlaması Nedir?

İçerik pazarlaması, bilgi yaratmaya ve paylaşmaya odaklanan tüm pazarlama faaliyetlerinden oluşan bir süreçtir. Bu süreç birçok farklı açıdan büyük öneme sahiptir. Temelde SEO açısından önemli görülse de içerik pazarlaması her SEO stratejisinin bir parçası olması gerektiği gibi markalaşma sürecinin de bir yapı taşıdır. İçerik pazarlaması yani  değerli bilgilerin içerik yoluyla paylaşılması, hedef kitlenin ilgisini çekmek ve marka oluşturmak için harika bir yoldur. Bunun içinde bloglama, içerik pazarlamanın en iyi bilinen yollarından biridir.

İçerik Pazarlaması Nedir?

İçerik Pazarlaması Nedir

Değerli bilgileri ücretsiz olarak paylaşmak, içerik pazarlamasının özünü oluşturur. Kullanıcıların bu bilgilerden faydalanmakla kalmayacak ve aynı zamanda sizi yani markanızı belirli bir alanda uzman olarak algılayacaktır. Ayrıca bu uzman olarak görmekle kalmayıp satışlara dönüşecektir. Yani kullanıcıların markanızı uzman olarak görecek ve bunun sonucunda sunduğunuz hizmet veya ürünleri satın almaya karar verecektir.

İçerik Pazarlaması SEO İçin Neden Önemlidir?

İçerik yazma, SEO’nun önemli bir parçasıdır. Google, metninizi okur, metni dizine ekler ve sıralar. İçerik pazarlamacılığını doğru yaparsanız, kitlenizin aradığı terimlerle ilgili çok sayıda içerik üretirsiniz. Daha fazla blog yazısı yazdıkça, web siteniz daha çok ve daha sık görünecektir. Genel olarak, içerik pazarlamaya başladığınızda sıralamalarınız artacaktır. Blogunuzu yada içeriklerinizi ziyaret eden kullanıcılar aynı zaman birer potansiyel müşteri olacaktır. Dolayısıyla, trafiği artırmanın yanı sıra, içerik pazarlaması da satışlarınızı artıracaktır.

İçerik Pazarlama Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

Yeni bir içerik pazarlama stratejisi oluştururken, köşe taşı içerik oluşturma hedefiniz olmalıdı. Sizin, şirketiniz ve izleyicileriniz için değerli olan en az 4 veya 5 içeriğe sahip olmalısınız. Bu makaleler bilgilendirici yazılar veya sayfalar olma özelliği taşımalıdır. Köşe taşı içerik olarak adlandırdığımız bu içerikleri oluşturduktan sonra blogunuzda bu köşe taşı konular hakkında farklı içerikler oluşturarak yayınlamalısınız. Oluşturacağınız diğer içeriklerin her biri köşe taşı içeriklerin alt konuları şeklinde olmalıdır. Örneğin SEO hakkında bir köşe taşı içerik oluşturun. Diğer içerikleriniz de SEO ile ilgili diğer konularda olmalıdır. Oluşturulan içeriklerden köşe taşı içeriklere bağlantı vererek daha güçlü bir blog inşa etmeyi de unutmayın.

Oluşturan Aslı

İlginizi Çekebilir

SEO artık teknoloji ile iç içe! Moradam’ın SEO altyapısını deneyin

SEO NEDİR? NEDEN YAPILIR? SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) dijital kazancınızı artırmanızı sağlar. SEO, İngilizce bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir