Cumartesi , Nisan 20 2019
Başlangıç / SEO / SEO artık teknoloji ile iç içe! Moradam’ın SEO altyapısını deneyin

SEO artık teknoloji ile iç içe! Moradam’ın SEO altyapısını deneyin

SEO NEDİR? NEDEN YAPILIR?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) dijital kazancınızı artırmanızı sağlar. SEO, İngilizce bir terim olan “Search Engine Optimization”un kısa yazılışıdır. Türkçe’de “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelir. Arama Motoru ise Google, Yandex, Bing, Yahoo gibi büyük trafik dağıtıcı sitelere verilen isimdir.

SEO, web sitenizin ziyaretçi sayısını veya kazancını artırmak amacıyla yapılır. Tüm online web siteleri, mobil uygulamalar ve online alışveriş siteleri için uygulanabilir.

SEO’nun açılımı; web sitenizi arama motorlarının belirlediği kriterlere uygun hale getirerek, arama sonuçlarında üst sıralara yükselmektir. Web siteniz üst sıralara yükselirse ziyaretçi trafiği artar. Web sitenizin trafiği ne kadar fazla olursa maddi kazancınız da aynı oranda yükselir.

Webmasterlar için hazırlanmış en iyi ücretsiz SEO Aracı
Bir web sitesi sahibi olan herkese webmaster denir. Web sitesi sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler sunuyoruz. Mobil Sıra Bulucu Panelimiz bir webmaster’ın sürekli elinin altında bulunması gereken bir araçtır. Tüm anahtar kelimelerinizi cep telefonunuzdan takip edebilirsiniz.

SEO NEDEN YAPILMALI
Acımasız bir savaşın içindeyiz. Bu ekonomik bir savaş! Dijital dünyanın büyümesiyle insanlar tembelleşti. Artık her şeyi online olarak satın alıyorlar. Rakipleriniz ise durumun farkında. Arkanızda bu işi bilen profesyoneller olmalı.

Arama Motoru Optimizasyonu, internet işletmenizden reklamsız kazanç elde etmenizi sağlar.

SEO, Google veya benzer arama motorlarında web sitenizin anahtar kelime konumlarını yükselterek, içeriğinizle ilgili arama yapanların sizi bulabilmesini sağlar. Web sitenizden gelir elde etmek için sürekli olarak reklam vermenize gerek kalmaz. Reklam vermek zorunda olan bir internet şirketiniz varsa, reklam maliyetlerini uzun vadede azaltır.

Google, web siteleri arasında sıralama yaparken bazı kriterleri göz önünde bulundurur.

Arama Motoru Algoritması, Google tarafından tam olarak açıklanmasa da resmi veya gayri resmi olarak bilinen bazı sıralama faktörleri vardır. Aynı zamanda bizim gibi SEO ajansları, kendi gözlemlerine dayanarak temel sıralama faktörlerini ortaya çıkarmaktadır.

YAPILMAMASI GEREKENLER

SEO NE DEĞİLDİR

“SEO ne değildir?” kısmını atlamamak gerekir. SEO bir “kara büyü” değildir. Yani web sitenizi bir anda yükseltemezsiniz. Bunun nedeni Google Sıralama Algoritması’nın sürekli değişmesi ve Google’ın bu konuda bir kullanım kılavuzu vermemesidir. Aslında Arama Motoru Optimizasyonu çalışmaları algoritmik varsayımlar ve her sektöre göre yapılan farklı ve sistemli çalışmalardan ibarettir.

Oluşturan admin

İlginizi Çekebilir

uzun kuyruk anahtar kelimeler

Neden Uzun Kuyruk Anahtar Kelimelere Odaklanılmalı?

Uzun kuyruk anahtar kelimelere odaklanmak harika bir SEO taktiğidir. Uzun kuyruk anahtar kelimeler, diğer anahtar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir