Perşembe , Mayıs 23 2019
Başlangıç / SEO / Google’da İlk Sayfada Çıkmak İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?
Google'da İlk Sayfada Çıkmak

Google’da İlk Sayfada Çıkmak İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Google’da ilk sayfada çıkmak için ne yapmamız gerektiğine dair net bir yol haritasına ihtiyacınız vardır. Aslında bu yol haritası rekabetin üstesinden gelmenizi sağlayarak Google’da üst sıralarda yer almanızı sağlıycak yağılacak listesidir.

Google’da ilk sayfada çıkmak ya da üst sıralarda yer almak oldukça zordur. Ancak, bu gönderide, Google’da ilk sayfada çıkmak için neler yapmanız gerektiğine dair birçok noktaya değineceğiz.

Blogumuzda sunduğumuz tüm SEO tavsiyeleri, aslında ortak tek bir anlama gelir: Harika bir web sitesi oluşturun! Google, bir kullanıcıya belirli bir arama sorgusu için en iyi sonucu vermek ister. SEO stratejiniz en iyi sonucu vermeye ve mümkün olan en iyi web sitesini oluşturmaya odaklanmışsa, muhtemelen SEO çalışmalarında doğru yolundasınız demektir.

1- Açık Site Yapısı

Açık bir site yapısı , Google’da yüksek sıralama alma şansınızı artırır. Google başta olmak üzere tüm arama motorları bağlantıları takip eder. Dolayısıyla, web sitenizi nasıl yapılandıracağınız ve sayfalarınızı birbirine nasıl bağlayacağınız, hayati bir öneme sahiptir. Çok sayıda bağlantıya sahip olan sayfalar Google için oldukça önemlidir. Ancak çok sayıda bağlantıya sahip olmayan sayfalara ise Google daha az önem verecektir. Web sitenizin yapısını Google için bir rehber olarak düşünmelisiniz. Bu yüzden rehberinizi açık bir hale getirmelisiniz. Bunun Google’da ilk sayfada yer almak için önemlidir.

2- İçerik Hala Kral!

İçerik ve hatta kaliteli içerik, her SEO stratejisinde önemli bir unsur olduğu gibi büyük bir sorundur. Arama motorları web sayfalarını örttükçe, web sitenizin içeriği arama motorlarının sürekli değişen algoritmalarına göre ayarlanmalıdır. Buna ek olarak, kaliteli içeriği hedeflemeli ve kitlenizin sitenizi iyi anlaması için açık bir dille okunabilir içerikler yazmalısınız.

3- Site Hızını Artırın!

Hız, SEO’nun önemli bir parçası olarak değerlendirilir. Google sadece hızlı web sitelerini sever. Sitenizin hızını (daha iyi) barındırma yoluyla veya bir önbellek eklentisi kurarak geliştirebilirsiniz. Ya da maceraperest hissediyorsanız, ikisini de yaparak.

Site hızını optimize etmeden önce Google PageSpeed Insight aracını kullanmalısınız. Google’ın kullanıcılarına sunduğu araç, sitenizin daha hızlı olma konusunda hangi engelleri barındırdığını size sunar. Bu aracın sunduğu yönergeler doğrultusunda sitenizi daha hızlı hale getirebilirsiniz. Ayrıca unutmamanız gereken noktalardan biri de site hızının 2019 SEO Trendleri arasında önemli bir unsur olduğudur.

4- Google Search Console’da Belirtilen Hataları Düzeltin!

Google Search Console site sahipleri için önemlidir Sitenizi daha iyi bir hale getirmek ve Google’da ilk sırada çıkmak istiyorsanız Search Console’da mevcut görünen hataları düzelterek işe başlayabilirsiniz.

SEO tek bir faktörden değil birçok faktörü içerisinde barındıran çok yönlü bir olgudur. ‘Google’da ilk sayfada nasıl çıkarım?’ şeklinde yönelttiğiniz soruya tek ve basit bir cevap veremem. SEO uzun vadeli bir stratejidir ve yalnızca bu stratejinin inanılmaz bir web sitesi oluşturmaya odaklanması durumunda çalışır. Her şeye odaklanmalısınız: harika UX, kusursuz teknik SEO, harika içerik, iyi site yapısı. Unutmayın ki SEO, Ciddi Çabalı Optimizasyon (Seriously Effortful Optimization) anlamına gelir. İyi şanslar!

Oluşturan Aslı

İlginizi Çekebilir

SEO artık teknoloji ile iç içe! Moradam’ın SEO altyapısını deneyin

SEO NEDİR? NEDEN YAPILIR? SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) dijital kazancınızı artırmanızı sağlar. SEO, İngilizce bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir