Perşembe , Mayıs 23 2019
Başlangıç / Dijital Pazarlama / Facebook Pazarlama için 6 İpucu
Facebook Pazarlama

Facebook Pazarlama için 6 İpucu

Uzun vadede başarılı olmak için Facebook pazarlama stratejinizi iyi bir şekilde oluşturmak ve uygulamak, yalnızca bazı reklamları yayınlamaktan ve en iyisini ummaktan daha fazlasını gerektirir. Facebook reklamları daha pahalı hale geliyor, yani bu reklam harcamalarımızın daha da artacağını anlamını taşıyor. İşte size, Facebook’ta pazarlama kampanyalarınızın günlük yönetiminde size yardımcı olacak 6 ipucu…

1. Yeniden Hedefle, Yeniden Pazarla!

Yeniden pazarlamayı sağlamadan Facebook’ta kaç şirketin pazarladığı stratejilerinin bir parçası olduğu şaşırtıcı bir şey. Bu yüzden zamanla başarılı olmak şart. Bunu yapmak için, hedef kitlenizi yeniden hedefleyin. Yeniden hedeflemeniz gereken kitleler;

-Video içeriklerin %75’ini izleyen insanlar

-Sayfanızı Takip Eden Kullanıcılar

-Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar

Yeniden hedeflemede kitleleri takip ederken minimum 1 haftalık bir süreç gerekir. Daha iyi sonuçlar elde etmek için ise ortalama 1 ay boyunca takipte kalmalısınız.

2. İşletme Yöneticisini Kullanın!

Sayfanızın reklam hesabının bir İşletme Yöneticisi’nin içinde olduğundan emin olun. Facebook’un iş yöneticisi Facebook ile ilgili her şeye inanılmaz, organize bir çözüm sunan hizmettir. Kişisel Facebook profilinize bağlı olarak şirketinizin reklam hesabına sahip olan kişi olmak yerine gerçek bir yönetici olun.

İşletme Yöneticisi sayesinde Facebook hesabınız ve reklamlarınız ile ilgili bir durumda olduğunda daha pratik ve hızlı çözümler üretebilirsiniz. Örnek Facebook yetkililerinden biri ile kolayca iletişime geçebilirsiniz.

3. Özel Sütunlar Kurun!

Facebook’un varsayılan sütunlarına güvenmek yerine, özellikle Pazarlama Ekibiniz tarafından Custom Conversions veya XYZ Custom Conversion başına maliyet gibi ihtiyaç duyulan olası veri noktaları vardır . İşte iyi bir başlangıç ​​listesi: Kampanya Adı, Reklam Kümesi Adı, Erişim, Sıklık, Alaka Düzeyi Puanı. Bir ticaret şirketi için Checkout Initiated, Add to Cart ve Purchases gibi şeyler bir sonraki aşamada olacak. Reklam hesabınızda bir ön ayar olarak bunları kaydedin. Bu sayede, kampanyaların performansını her analiz ettiğinizde artık bu işlemleri tek tek yapmayacağınız için çok fazla zaman kazanacaksınız.

4. Video İçerik Paylaşın!

Video reklamcılığı, günümüzün çevrimiçi pazarlama karması için çok önemlidir ve video pazarlama istatistikleri, neredeyse her yaştan ve demografiden çok iyi performans gösterdiğini göstermektedir. Pazarlama stratejinizin, markanızın / ürünün / hizmetinizin sosyal kanıt ve yetki ile birlikte doğru bir şekilde açıklanacağı “ön ucu” üzerinde güçlü ve yaratıcı bir videoya sahip olması gerekir. Basit kısa video döngüleri (6-8 saniye), animasyonlu videolar, canlı aksiyon videoları ve daha birçok farklı türde içerik üreterek paylaşmalısınız.

İdeal kitlenizi en genel şeklinde hedefleyin ve daha sonra diğer içeriklerle yeniden hedefleyin. Farklı hedefleri test edin, bunun için en harika formül, Facebook Feed’deki ve diğer yerleşimlerdeki Video Görüntüleme veya Sayfa Sonrası Katılımı kısımlarıdır.

5. Reklamlar Gibi Görünmeyen Reklamlar Yayınlayın!

Bir reklam gibi değil, orijinal içerik gibi benzersiz ve yaratıcı olan reklam öğelerini geliştirmek için yola çıkın. Katılımı ve alaka düzeyini yüksek tutmak anahtardır ve bunu yapmak için Facebook’ta harika yol kullanıcılara reklam gibi görünmeyen reklam içeriklerini hazırlayarak göstermektir.

6. Reklamlarınızın Maliyetini Bilin!

Reklam maliyetlerini takip etmek basit görünebilir. Ancak çoğu kez bu göz ardı edilir. Reklam başına harcayacağınız tutar ve sağlayacağınız etkileşim oranını bilmeniz doğru bir strateji oluşturmanızı sağlar. Bu ikisi arasındaki dengeyi görmeden yapacağınız harcamalar belki de size hiçbir fayda sağlamayacaktır.

Oluşturan Aslı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir