Perşembe , Mayıs 23 2019
Başlangıç / SEO / Anahtar kelime yoğunluk oranı Nasıl olmalıdır ?

Anahtar kelime yoğunluk oranı Nasıl olmalıdır ?

İçerik kral ise, anahtar kelimesi ruhtur. Dijital pazarlama stratejilerinin çoğu, doğrudan veya dolaylı olarak, anahtar kelime olarak bilinen bir arama motorunda kullanılan popüler arama terimlerine bağlıdır. Bu pazarlama çağına, basım medya pazarlamasının etkisini hızla azaltan dijitalleşme hakimdir.

Potansiyel müşterilerin başlıca kriterleri, gerçek dünyadan ziyade internetin sanal dünyasında daha fazla zaman harcıyor. Bu nedenle, güçlü çevrimiçi araçları kullanarak onlara ulaşmak çok önemli . Şu anda, arama motorları üzerinden% 90’dan fazla internet araması yapılmaktadır.

Önerilen:  Sıralama Sinyalleri Nedir ?

İnsanlar, bilgiyi araştırmak için arama çubuğundaki bilgi gereksinimlerine göre ilgili kelimeleri yazar. İnternet sörfçülerinin yüksek oranda kullandığı kelimeler özel çevrimiçi araçlarla tespit edilir ve daha sonra içeriklerinde dijital pazarlama uzmanları tarafından kullanılır.

Anahtar kelimeler ve bunların farklı stratejilerdeki kullanımlarıyla ilgili tam bilgi edinmek için aşağı kaydırın.

Anahtar kelime yoğunluğu oranı nedir?

Anahtar kelimelerin yoğunluk oranını anlamadan önce, bunları nerede kullanmanız gerektiğini bilmek önemlidir. Bunlar, bloglar ve makaleler gibi metin içeriğine eklenmesi gereken arama terimleridir.

İçerik yazarları, bir satırda kuvvetli bir şekilde ayarlanmış gibi görünmemeleri için bunları eklemelidirler. Anahtar kelime yoğunluk oranı , Google gibi en yeni arama motorları algoritmalarına göre sürekli değişmeye devam eder .

Bir İçin SEO dostu içerik , anahtar kelimeler tüm metin en az% 2 katkıda bulunmalıdır. Ayrıca, tüm içeriğin tamamını kaplayacağından yüzde yüzdesinin% 3-4’ten fazla artmadığından emin olun.

Anahtar kelimeleri kullanırken, bir sonraki yerleştirmeden önce en az 100 kelimelik bir boşluk bulundurmak önemlidir.

Aşırı Kullanılmış ve Kullanılmayan Anahtar Kelimelerin Sonuçları

Anahtar kelimeler yoğunluğunun her zaman, aşırı doldurma ve seyreltme sorununun asla gerçekleşmeyeceği bir şekilde dengelenmesi gerekir. Her iki durumda da, hedeflenen web sitesi acı çeker.

1) Anahtar Kelime Aşımının Sonuçları

Anahtar kelimelerinizin, içeriklerinizi SERP‘deki en üst sıraya getirmesi için gerekli olduğu doğrudur, ancak bazı kişiler daha az içerikle daha fazla kazanç elde etmek için aşırı çaba göstermeye çalışır. Bu, trafik oluşturmanın etik olmayan bir yoludur ve Google bunu Siyah şapkalı seo olarak sınıflandırmıştır.

Anahtar kelimelerin aslında SERP sıralamasında hızla iyileşme çalışır, ancak etkileri kısa adı verilir. Google paletli, anahtar kelime spaming etkinliklerini otomatik olarak algılayan akıllı bir programdır.

Yoğunluk, arama motoru yönergelerinin parametrelerine göre yapılmışsa, Google, sayfa sıralamasını düşürerek sizi cezalandırabilir veya hatta sayfa internet’ten kalıcı olarak kaldırılabilir.

Önerilen:  En Sık Yapılan SEO Hataları

Google, yalnızca daha iyi bir kullanıcı deneyimi için değil, yalnızca sıralamanın iyileştirilmesi anlamına geldiğinden, aşırı yüklemeyi desteklemez. Okuyucuların, anahtar kelimelerle kötü bir şekilde karıştırılmış bir içerikten alakalı bilgileri alması zorlaşır.

2) Seyreltilmiş Anahtar Kelimeler Yoğunluğunun Sonuçları

Anahtar kelimeler, içeriğin toplam boyutuna göre düşük yoğunluktaysa, Arama Motoru Sonuç Sayfasında (SERP) sıralamaya olumsuz etkide bulunur. Siyah veya gri şapka taktikleriyle kategorize edilmemesine rağmen, içeriğin daha iyi sıralama kazanma kabiliyeti etkilenir.

Doğru anahtar kelime oranına sahip bir rakip tarafından iyi bir şekilde optimize edilmiş bir içerik, sıralanan anahtar kelimelerle içeriğin içerikten daha iyi bir şekilde geliştirilmesine yardımcı olur .

Anahtar kelimeleri belirli bir şekilde yerleştirmeniz gereken belirli bir makale, blog ve konuk yayın yapısı vardır. Aşağıda, web sitesinde içeriği güncellerken, farklı konumlarda anahtar kelimeler eklemenin bir rehberi verilmiştir.

 • kalıcı
 • Başlık 1
 • Başlık 2
 • Giriş kısmı
 • En az 150 kelime farkıyla bilgi bölümü
 • Sonuç bölümü
 • Meta Açıklaması
 • Görüntülerin çapa metni

Bu, anahtar kelimeleri kullanmanın evrensel bir biçimidir, ancak dijital pazarlama ajansı uzmanlarının stratejisine göre özelleştirilebilir.

Önerilen: https://seositesi.com/seo-temelleri-arama-motoru-optimizasyonu-icin-yeni-baslayanlar-kilavuzu/

Anahtar Kelimelerdeki En Önemli Anahtar Kelime Türleri ve Önemi

1) Pazar Tanımlayan Anahtar Kelimeler

Bunlar SEO uzmanlarının işinizi pazarda tanıtmak için kullandıkları çok temel anahtar kelimelerdir. Bir ürün veya hizmet hakkında düşünürken akla gelen genel kelimeler bu kategoriye dahil edilmiştir. Örneğin, spor ayakkabı satıyorsanız, anahtar kelimeler şöyle olacaktır: –

 • Spor ayakkabıları
 • Spor ayakkabı

Yatırım yaptığınız belirli bir ürün veya hizmetin pazarları, bazı ortak isimlerle kendini gösterir. Bunlar pazar tanımlayan anahtar kelimelerdir. Potansiyel müşteri internette spor ayakkabılarını aramaya çalıştığında, bu anahtar kelimeler web sitenizin de SERP olarak gelmesini sağlar.

2) Müşteri Anahtar Kelimeleri Tanımlama

Her işletme, potansiyel müşterileri hedefleyerek kâr elde etme amacı ile başlar. Onları çevrimiçi çekerken, müşteri tanımlama anahtar kelimelerini kullanmak önemlidir.

İnsanların ürününüzle nasıl ilişki kurduğunu anlamak önemlidir. Spor ayakkabıları ararken, potansiyel müşteriler aşağıdaki gibi arama terimlerini kullanır: –

 • Atlet spor ayakkabı
 • Koşu sabah yürüyüşü ayakkabı

Bu anahtar kelimeler eklendiğinde, müşterilerin sitenize, gereksinimlerle tam olarak alakalı oldukları için ulaşmaları kolaylaşır. Anahtar kelimeleri tanımlayan müşteri, ürününüzle ilgilenen tüketicilerin türünü tanımlamanıza da yardımcı olur.

3) Ürün Anahtar Kelimeleri

Adın gösterdiği gibi, bu anahtar kelimeler, tüm işletme yerine doğrudan belirli bir ürünle ilgilidir. Bir kişi spor ayakkabılarını arıyorsa, aşağıdaki gibi bir kategori olmalıdır: –

 • Yürüyüş ayakkabısı
 • Tenis ayakkabıları
 • Futbol ayakkabısı

Bu şekilde, müşteriyi çok alakalı arama sonuçlarıyla hedefleyebilirsiniz. Ürün tanımlaması, anahtar kelime yerleşimi sırasında önemlidir; çünkü bunlar, alakalı bir fikir vermek yerine doğrudan sitede tam olarak neyin satıldığını hedefler.

Bunların dışında SEO hizmetleri uzmanları, SERP sıralamasında sürekli iyileştirme için zaman zaman rakip şirket isimleri, coğrafi hedefli anahtar kelimeler ve ilgili dikey anahtar kelimeler gibi anahtar kelimeler kullanırlar.

Yeterli bir dijital pazarlama şirketi, anahtar kelime türleri ve belirli bir yerde doğru kullanımı ile ilgili eksiksiz ve güncel bilgiye sahip olmalıdır.

Oluşturan Deniz Işık

Wordpress ve SEO ile ilgilenmekteyim. Seositesi.com'da İçerik üreticisiyim.

İlginizi Çekebilir

SEO artık teknoloji ile iç içe! Moradam’ın SEO altyapısını deneyin

SEO NEDİR? NEDEN YAPILIR? SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) dijital kazancınızı artırmanızı sağlar. SEO, İngilizce bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir